Vleesvee: wanneer fosfaatrechten? Soms vrijstelling!
Vleesvee: wanneer fosfaatrechten? Soms vrijstelling!
Vleesvee en fosfaatrechten
Als zoogkoeienhouder heeft u fosfaatrechten nodig voor het jongvee dat u houdt om te laten afkalven. Heeft u vleesvee dat u alleen voor de vleesproductie houdt (dieren kalven niet af, maar worden geslacht)? Dan heeft u voor deze dieren geen fosfaatrechten nodig.
Vrijstelling
Minister Schouten heeft voor jongvee voor zoogkoeien een (tijdelijke) vrijstellingsregeling aangekondigd. Met deze vrijstelling heeft u geen fosfaatrechten nodig voor uw jongvee voor zoogkoeien. De verwachting is dat de regeling op 1 juli 2018 ingaat. De deelname aan de vrijstellingsregeling is vrijwillig, wel moet u aan bepaalde voorwaarden voldoen.
Voorwaarden
De exacte voorwaarden zijn nog niet bekend. Wel is bekend dat u, bij deelname, uw verkregen fosfaatrechten (incl. verkochte rechten) moet inleveren. Daarnaast mag u geen melkkoeien of jongvee voor melkkoeien houden.
Deelname interessant?
Wilt u gebruikmaken van deze vrijstelling? Dan heeft u geen fosfaatrechten meer nodig voor uw jongvee. Dit is interessant als u bijvoorbeeld na 2 juli 2015 bent uitgebreid of wilt gaan uitbreiden. Ook kan dit voordelig zijn als de referentiedatum voor uw bedrijf ongunstig uitvalt.
Rechten inleveren.
Bij deelname moet u wel uw fosfaatrechten inleveren. Deze kunt u dan niet meer verkopen. Ook het omschakelen naar bijvoorbeeld jongveeopfok voor een melkveehouder is dan niet meer mogelijk.